Výjezdová jednotka

Každá obec má ze zákona povinnost zřídit Jednotku sboru dobrovolných hasičů (JSDH). Ta, která tuto možnost nemá, je povinna si jednotku smluvně zavázat, např. s větší sousední obcí.

Naše obec jednotku má. Velitelem, kterého jmenuje starosta obce na návrh SDH, je Josef Ostravský, jeho zástupci, velitelé družstev, jsou Zdeněk Nesrsta a Pavel Krobot. Funkce strojníků zastávají Martin Matýsek, Martin Sotolář, Ondřej Hýbl, Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal.

Jako hasiči k zásahům jezdí Jan Rotter, Petr Vykoukal, Pavel Prokop, Radek Nesrsta, Roman Šrom, Stanislav Axmann, Matěj Ostravský a Martin Schwab. Naše jednotka spadá do kategorie JPO III, což znamená, že má tzv. územní působnost a zasahuje i mimo naši obec.

Co se týče hasičské techniky, jednotka má k dispozici auto Tatra 815 CAS 30, objemu nádrže 8500l vody a 500l pěnidla, které jednotka nevyužívá a proto tento prostor zaplnila taktéž vodou. Dále dopravní automobil Avia A31 pro přepravu osob a techniky, dopravní automobil Ford Tranzit, 2 ks PS 8, 1 ks PS 8DKV, 2 ks PS 12, kalové čerpadlo, plovoucí čerpadlo, motorovou pilu a elektrocentrálu.

V dýchacích přístrojích mohou zasahovat Martin Matýsek, Martin Sotolář, Jan Rotter a Michal Prokop. Jednotka se schází pravidelně k údržbě techniky a je samozřejmě patřičně proškolena.)

K letošnímu roku je ve výjezdové jednotce 20 členů. Ke konci srpna má na kontě již 27 výjezdů.