Miroslav Nesrsta

26/10/2021

25.11.1949

Titul Zasloužilý hasič udělen 26.10.2021

Pan Nesrsta vstoupil do sboru 1964 jako dorostenec. S kolektivem se zúčastnil několika dorosteneckých soutěží, včetně okresního kola.

V témže roce začal pracovat jako instruktor mladých hasičů a o rok později se stal vedoucím. Pod jeho vedením družstva dosahovala významných výsledků. Poté byl členem družstva mužů, se kterým reprezentoval naši obec na pohárových a okresních soutěžích, ale i soutěžích mimo náš okres a s družstvem dosáhl mnoha skvělých výsledků, nejen jako aktivní člen družstva, ale později i jako jeho vedoucí i velitel.

Působil také ve funkci vedoucího družstva žen. Vždy ho to táhlo i k mládeži, vždy se aktivně podílel na činnosti našich mladých hasičů, ať již dobrou radou, nebo sám podal pomocnou ruku. V letech 1977 - 1980 se aktivně podílel na přestavbě budovy pohostinství na Dům požárníků a výstavbě garáží požární zbrojnice ve dvoře místního pohostinství. V roce 1968 se stal členem  výjezdové jednotky obce, ve které působil nejprve jako strojník, od roku 1980 jako velitel družstva a v letech 1985 - 2000 byl velitelem výjezdové jednotky.

Pod jeho velením se jednotka v roce 1997 podílela na likvidaci následků povodní nejen v naší obci, ale i širokém okolí. Aktivně se také účastnil odstraňování následků po bleskových povodních v roce 2009 ve Skorošicích na Jesenicku.

Za svou kariéru ve výjezdové jednotce zasahoval a velel u mnoha mimořádných událostí, vždy byl zodpovědný, aktivní, měl přirozenou autoritu, ale dokázal být také rázný, až nesmlouvavý. Byl a stále pořád je připraven pomoci druhým.

V letech 1975 - 2000 byl členem výboru SDH, od roku 1985 - 2000 ve funkci velitele sboru. V letech 1990 - 2000 působil jako starosta okrsku, zároveň byl vedoucím Odborné rady velitelů okresu Šumperk a členem Okresního sdružení SH ČMS. Stále se aktivně a obětavě zapojuje do příprav veškerých akcí, které sbor pořádá, ať se jedná o přípravu pohárových soutěží, kulturních a společenských akcí, Dne dětí a podobně. Jeho zodpovědnost, vstřícnost a ochota pracovat pro sbor je pověstná, a nikdo si bez jeho aktivní účasti nedokáže žádnou akci ani představit.